A Főpásztor személyi és szervezeti változásokról döntött az Egri Főegyházmegyében

Ternyák Csaba érsek 2020. augusztus 1-i hatállyal érvénybe lépő személyi és szervezeti változásokról döntött az Egri Főegyházmegyében:

RESCH ANDRÁS a Miskolc Szent Anna Plébánia káplánja felmentést kapott kápláni megbízatása alól és Rómában folytatja teológiai tanulmányait.

LIGA KONRÁD Sárospatak plébánia káplánja Hevesre,

RIZ ATTILA Jászárokszállás plébánia káplánja Sárospatakra

NAGY FERENC újmisés Jászárokszállásra,

MAKSÓ PÉTER Miskolc Diósgyőrből Jászapátiba,

MAROSI BALÁZS újmisés Miskolc Diósgyőrbe,

HOLLÓ GÁBOR Gyöngyös Felsővárosból Miskolc Szent Anna plébániára,

BARTA MÁRTON újmisés Gyöngyös Felsővárosi Főplébániára

SOLTÉSZ ÁDÁM Szerencsről Jászberény Főplébániára,

PINTÉR BÁLINT Mezőkövesd II-ről Szerencsre,

GREUTTER GYÖRGY Gyöngyös Felsővárosból Mezőkövesd II-re,

THIAGO JACKSON PINHEIRO COSTA újmisés Gyöngyös Felsővárosi Főplébániára

kapott kápláni kinevezést.

BARANYÁK BÉLA tiszafüredi plébános a csernelyi plébániára,

BARTA CSABA csernelyi plébános a tiszapalkonyai plébániára,

SZŰCS ZSOLT tiszapalkonyai plébános a szendrői plébániára,

FERENCZ KÁROLY szendrői plébános a tiszafüredi plébániára

kapott plébánosi kinevezést.

THURZÓ PÉTER missziós szolgálata újabb 1 évre meghosszabbításra került.

Kápolna Detk plébániától Eger Belváros Főplébániához került oldallagos ellátásra.

VERES JÓZSEF az Ónodi Kerület esperese saját kérésére felmentésre került, helyére KALÓCZKAI GÁBOR emődi plébános kapott esperesi kinevezést.

FERENCZ KÁROLYT plébánosi áthelyezése miatt felmentettem a Szendrői Esperesi Kerület esperesi tisztsége alól, egyidejűleg utódja, KELEMEN ISTVÁN edelényi plébános megbízást kapott a Szendrői Esperesi Kerület vezetésére.

JUHÁSZ FERENC EKIF elnöki feladatainak végzése alól felmentést, egyidejűleg pasztorális helynöki kinevezést kapott.

LÓCZI TAMÁS EKIF elnöki kinevezést kapott.

FICZEK LÁSZLÓ általános helynök – egyéb megbízatásainak érintetlenül hagyásával – felmentést kapott érseki irodaigazgatói feladatai alól.

KAKUK FERENC érseki titkár – egyéb megbízatásainak érintetlenül hagyásával - érseki irodaigazgatói kinevezést kapott.