Az első adventi gyertya

Felgyulladt az első adventi gyertya lángja az Egri Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpont udvarán szombat délután. Isten annyira szeret minket, hogy nem csak megteremtett, hanem megváltásunkért emberré lett – mondta el az eseményen dr. Csizmadia István kanonok. A bazilika plébánosa emlékeztetett: az Anyaszentegyház a fontos ünnepek előtt már az előestéken is ünnepel, így van ez most is, advent első vasárnapja előtt. A hétről-hétre fellobbanó gyertyák Jézus születése előtt az adventi készülődés egy-egy állomását is jelzik – szögezte le. Dr. Csizmadia István arra szólított fel, hogy az első láng a jóra való törekvésre buzdítsa a híveket, apró jócselekedetekkel tegyék szebbé embertársaik mindennapjait. A gyertyát jelképező lámpa felkapcsolása előtt az egyház működtetésében álló Joó Pásztor Óvoda növendékei adtak műsort a palota ma megnyílt adventi vásárában.