Egri Fájdalmas Anya Búcsú

Az Egri Fájdalmas Anya Búcsú 2017. szeptember 15., 16., 17-én (péntek, szombat, vasárnap) lesz!

Több száz éves hagyományokon alapszik az egri Servita búcsú, amely szeptember 15-én, pénteken 17 órakor a Keresztút imádkozásával kezdődik.

18 órától a szenvedélybetegekért és a lelki válsággal küzdőkért mond szentmisét

Szabó József, az Egri Érseki Szeminárium spirituálisa, aki 19 órától,

„ A szellemi harc ” címmel tart előadást, a Bartakovics Béla Közösségi Házban!

Másnap 16-án, 16.00 órakor a Servita nővérek keresztútja, majd 17.00 órakor kerül sor a Fájdalmas rózsafüzér elimádkozására.

Este 18.00 órakor, szabadtéri Szentmise a családokért, melyet Dr. Linczenbold Levente teológiai tanár, tardi plébános úr tart.

19.00 - Előadás: Eucharisztia és a család     (Dr. Linczenbold Levente)

20.00–tól  éjfélig, az egri plébániák tartják a szentségimádási óráikat.

17-én vasárnap reggel, 8 órakor Szabó József Béla, főzenei igazgató, teológiai tanár vezetésével a zsolozsma reggeli dicséret imádkozzuk közösen, majd 08.30 Szentmise idősekért, betegekért (Szabó József Béla)

A 11.00 órakor kezdődő ünnepi szentmisét és körmenetet, Dr. Veres András,  a Győri Egyházmegye megyéspüspöke, a M.K.P.K elnöke tartja.

A híveket, a Szentmise ill. körmenet után a helyszínen szerény agapéval (pogácsa, ásványvíz) várjuk.

Ünnepünket a 15.00 Lorettói litánia, kegytárgyak megáldása, zarándokok elbocsátása zárja.

Szeretettel hívunk és várunk, minden jó szándékú zarándokot, hogy közösen kérhessük a Szűz Anya közbenjárását családjaink és nemzetünk felemelkedéséért!

Pásztor Pascal, plébános