Eucharisztia ünnep és adventi készület Homrogdon

(A képre kattintva galéria nyílik!)

Eucharisztikus készület a 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus jegyében a Homrogdi Krisztus Teste és Vére templomban Korzenszki Richard OSB tihanyi érdemes perjel vezetésével.

Adventi lelkigyakorlattal egybekötött, Eucharisztikus találkozó volt Homrogdon, december 11-én. A katekézist, és szentmisét, Korzenszki Richárd a Tihanyi Bencés Apátság nyugalmazott perjele tartotta. Az atya előadása rávilágított arra, hogy az Eucharisztia ünneplése, a világon mindenütt azonos, egységes és egyetemes. Bármely országban, bármilyen nyelven mondja is a pap, hogy „ez az én testem, és ez az én vérem”, mindenütt egységes ennek jelentése. Hiszen az Eucharisztia, Krisztustól számítva, egészen napjainkig, 2000 éven át, ugyan azt adja nekünk. Magát Jézus Krisztust. Aki úgy szeretett bennünket, hogy életét adta értünk. Az atya hangsúlyozta az Eucharisztia közösségi fontosságát és feltette a provokatív kérdést : vajon tényleg közösségben vagyunk- e Krisztussal? Vállaljuk e, hogy közösségbe akarunk élni, a körülöttünk élő testvéreinkkel? Különösen azokkal, akikkel „egy asztalról” táplálkozunk. Az adventi időszak különösen alkalmas arra, hogy ezeket a kérdéseket átelmélkedve, és közösen imádkozva, megkapjuk erre az Istennek tetsző feleletet, illetve törekedjünk ennek a helyes megélésére. A katekézist követően, a prédikációban, további segítséget adott az egybegyűlteknek az atya ahhoz, hogy hogyan tudunk a sötétségből eljutni a fény felé. Hogyan vagyunk képesek, egy asztalhoz ülni, és Jézus Krisztussal eltelve, ahogyan a tanítványoknak mondta Jézus, „Ti adjatok nekik enni!”, mi is képesek legyünk, hogy a körülöttünk lévő emberekhez eljuttassuk az Eucharisztia táplálékát. A Szentségimádási órát, a forrói Fénymorzsák énekkara vezette. Mind az elmélkedések, mind a csodálatos énekek segítették a lelkek kitárulkozást, az Oltáriszentségben jelenlévő kegyelmek áradását. A zsúfolásig megtelt templom közössége az év utolsó Eucharisztikus találkozóján vehetett részt Homrogdon, melyet szokásos módon agapéval zárult.

Kormosné Horváth Anita