Fiatalos keresztút Egerben

Március 21-én, szerdán 19 óráról az Egri Római Katolikus Egyetemei Lelkészség szervezésében ötletes és újszerű keresztutat imádkoztak Egerben az Érseki Palota udvarában közel kétszázan  egri egyetemisták, középiskolások és kollégisták. Az újevangelizáció eszközeit felhasználva a keresztút állomásainak képét, imádságait és elmélkedéseit egy-egy QR-kód tartalmazta. A kódok beolvasásához szükséges volt a résztvevőknek az okostelefonjaik használatára. A kódokat laminált lapokra nyomtatták ki, és ezeket helyezték el az Érseki Palota díszudvarán. Valamint minden résztvevő kapott egy kis füzetet is, amely szintén tartalmazza a QR-kódokat, így később is imádkozhatják a fiatalok az Úr szenvedésének útját. Az imádságot Füleczki István egyetemi lelkész vezette. A keresztút zenei szolgálatát a Jézus Szíve Plébánia Ifjúsági Ének-és Zenekara látta el, Boldogy-Szabó Levente előadóművész vezetésével. A zenekar Sillye Jenő által megkomponált keresztutat adta elő.

„Fontosnak, sőt elengedhetetlennek tartom, hogy megmutassuk a mai ember számára az Egyház fiatal és mosolygó arcát. Egy-egy ilyen imaakcióval sok fiatalt tudunk közelebb hozni a Jó Istenhez. Eger egy egyetemi város, ahol rengeteg kereső fiatallal találkozom, s persze olyanokkal is, akik napi rendszerességgel élik meg és élik mások elé a hitüket. egészen megrendítő és mélyen megható volt számomra, hogy ilyen nagy számban imádkozhattam együtt az egri fiatalokkal az az imádságot, ami arra emlékeztet, hogy értem is vitte Krisztus kétezer évvel ezelőtt a keresztet. Hálát adok Istennek, hogy ezen az estén mi fiatalok közelebb kerülhettünk Hozzá és átölelhettük az Élet Fáját. Köszönöm az Egyetemi Lelkészség tagjainak, önkénteseinek, akik már hetek óta nagyon sokat dolgoztak a keresztút megszervezésén, a plakátok-, QR-kódok-, füzetek megszerkesztésében.” – fogalmazott Füleczki István az Eszterházy Károly egyetem lelkésze.

Forrás: Egri Római Katolikus Egyetemi Lelkészség