Lillafüredi keresztút

Lillafüreden, a Szent István cseppkőbarlang fölötti kálvária ösvényen 2018. március 28-án, szerdán délután a Miskolc Minorita Nagyboldogasszony plébánia szervezésében ismét megtartották a már hagyományos húsvét előtti keresztutat, amelyen a résztvevők végigjárták és felelevenítették Krisztus szenvedésének állomásait.

A nagyböjt minden estéjén a Nagyboldogasszony templomban tartottak keresztúti ájtatosságot, az utolsó, nagyszerdai keresztúti ájtatosságra a természetben került sor. A keresztút lelki vezetője Aszalós Sándor minorita szerzetes, diakónus volt, a stációknál az elmélkedéseket a hívek olvasták fel. A sziklás, keskeny kálvária utolsó állomása a kis kápolna, ahol imával és énekkel ért véget a nagyböjti megemlékezés.

Kép és szöveg: Fojtán László