„Minden a családban kezdődik” - iskolaigazgatóknak tartottak értekezletet

Szentmisével kezdődött az Egri Főegyházmegye fenntartásában működő nevelési-oktatási intézmények igazgatóinak szokásos éves értekezlete október 3-án. Az idei tanév mottóját középpontba állítva - miszerint minden a családban kezdődik - prédikációjában Dr. Ternyák Csaba egri érsek rámutatott arra, hogy mivel manapság egyre több a sérült családban élő gyermek, ezért az iskolának fel kell vállalnia, hogy beszél a családi életről, értékekről és segíti a gyermekeket saját nemiségük valamint családban későbbiekben férfiként és nőként megélt szerepeik kibontakozásában. Ha a belső tartásunk megtörik, az identitásunk megroppan, nem tudjuk, hogy kik vagyunk és kik szeretnénk lenni, ha nem tudunk kitartani őseink hitében, akkor családjaink is, nemzeteink is rossz irányba haladnak –tette hozzá.

A gyermekeket igazán csak saját közegüket, otthoni körülményeiket látva lehet megismerni – vallja Juhász Ferenc, az Egyházmegyei Katolikus Iskolai Főhatóság elnöke, aki a Szent István Televízió kérdésére elmondta: nagy feladat és áldozat ez a pedagógusoktól, de fontos lenne a családlátogatások rendszerét visszahozni. Jelenleg közel 80 telephelyen 50 nevelési-oktatási intézmény működik az egyházmegye fenntartásában. Az értekezleten előadásokat hallhattak valamint a működésre vonatkozó szakmai, gazdasági, jogi útmutatást kaptak a résztvevők.