Miskolci római katolikus iskolák közös veni sanctéja

Szeptember 2-án Miskolcon az Egri Főegyházmegye fenntartásában levő oktatási intézményeknek közös tanévnyitó szentmisével kezdik az évet a Miskolci Arénában. A résztvevő intzémények között a Fráter György és a Fényi Gyula középiskolák, valamint a Szent Ferenc-, a Szent Imre-, a Vörösmarty- és a Gárdonyi Géza általános iskolák diákjai és pedagógusai mintegy két és fél ezren kezdik imádsággal a 2019-20-as tanévet. Ternyák Csaba egri érsek és az iskolák lelkipásztorai, valamint a miskolci papság részvétel ével bemutatott szentmisére 9.00 órakor kerül sor. A szentmise után Lóczi Tamás esperes-plébános, az EKIF alelnöke tanévnyitó beszédét hallgatják meg a résztvevők, mielőtt visszamenne minden diák és tanár a saját iskolájába.