Oszlopsor épül az egri bazilikánál

Az egri bazilika felújítása során az épület kívül-belül megújul és a környezetét is rendezik, s egyes helyeken átalakítják. A látványtervek adnak némi ízelítőt abból, hogyan mutat majd az épület a felújítás után. A városban sokan találgatták, vajon mi épül a templom mögött. A  főszékesegyház nyugati oldalánál oszlopsor emelkedik, melynek az a funkciója, hogy elhatárolja a teret. Rudolf Mihály tervező úgy fogalmazott: ez az oszlopsor nem zár le, légies a kialakítása, s az oszlopközökbe szobrok is kerülhetnek majd. Javaslatuk szerint a három főangyal alakjai kerülnek majd ide. Az előd-székesegyházból, a mostani bazilika helyén álló barokk templomból Gábriel arkangyal szobra fennmaradt, jelenleg a vármúzeumban található. Most a vasbeton szerkezet látható, az oszlopok beemelése után a felső részt ugyancsak vasbetonnal  fedik majd, melyen egy ácsszerkezeten rézlemez borítás lesz. A vasbetont  az oszlopok anyagával azonos süttői kővel  fogják burkolni.

Bérczessy András

látványterv: Hadas Műterem