Személyi változások az Egri Főegyházmegyében 2018. augusztus 1-től

Ternyák Csaba érsek 2018. augusztus 1-jei hatállyal érvénybe lépő személyi és szervezeti változásokról döntött az Egri Főegyházmegyében:

DR. GONDA IMRE bírósági helynök felmentést kapott az egri Érseki Bíróság helynöki tisztségéből.

DR. LINCZENBOLD LEVENTE tardi plébános, teológiai tanár lett az egri Érseki Bíróság helynöke.

KLADIVA IMRE jászapáti plébános nyugállományba került, plébániai kormányzóként továbbra is ellátja a rábízott plébániákat.

GYENES ISTVÁN egercsehi plébános – saját kérésére, egészségi állapotára tekintettel – nyugállományba került.

GORDOS MIKLÓS besenyőtelki plébános és

ZAJACZ ERNŐ felsőzsolcai plébános – egészségi állapotukra tekintettel – betegszabadságot kaptak.

JUHÁSZ FERENC Gyöngyös Felsőváros plébánosa Miskolc Mindszent plébániára,

BALOG GYULA Miskolc Újdiósgyőr plébánosa Gyöngyös Felsőváros plébániára,

DR. BERKES LÁSZLÓ Mezőkövesd II. plébánosa Miskolc Újdiósgyőr plébániára,

DR. TÖRÖK LÁSZLÓ egerszalóki plébános Mezőkövesd II. plébániára,

ÁRVAI ZOLTÁN vizsolyi plébános Egerszalók plébániára,

DELI LAJOS Eger Lajosváros plébánosa Felsőzsolca plébániára,

KOÓS EDE, miután szemináriumi prefektusi tisztsége alól felmentést kapott - egyéb megbízatásainak érintetlenül hagyásával - az Eger Lajosváros plébániára,

LIPCSÁK JÁNOS Miskolc Mindszent plébániai kormányzója Bogácsra kapott plébánosi kinevezést.

CZAPKÓ MIHÁLY római tanulmányainak befejeztével az Egri Szemináriumba kapott prefektusi és teológiai tanári kinevezést.

KOVÁCS TAMÁS jászladányi plébániai kormányzó engedélyt kapott, hogy egy év novíciusi próbaidőt töltsön a Pannonhalmi Főapátság szerzetesi közösségében.

ZSOVA JÁNOS Jászberény I. plébánia káplánja Vizsolyba,

VARGA PÁL Mezőkövesd I. plébánia káplánja Besenyőtelekre,

STRAHL PÉTER Gyöngyös Felsőváros plébánia káplánja Jászladányba,

DR. BARSI JÁNOS – visszatérve a papi szolgálatba – Egercsehi plébániára kapott plébániai kormányzói kinevezést.

FÜLECZKI ISTVÁN, az Eger Jézus Szíve plébánia káplánja és az Eszterházy Károly Egyetem lelkésze felmentést kapott megbízatásai alól és Rómában folytatja teológiai tanulmányait.

BAKOS TAMÁS sárospataki káplán Mezőkövesd I. plébániára,

GREUTTER GYÖRGY siroki káplán Gyöngyös Felsőváros plébániára,

KOVÁCS JÓZSEF jászapáti káplán Miskolc Mindszent plébániára,

LIGA KONRÁD Mezőkövesd I. plébánia káplánja Sárospatak plébániára,

VERSLER SÁNDOR Miskolc Mindszent plébánia káplánja Jászberény I. plébániára,

CZÓKOLY SÁNDOR újmisés Jászapátiba,

DRAHOS DÁVID újmisés az Eger Jézus Szíve plébániára kapott kápláni kinevezést.

DRAHOS DÁVID – kápláni kinevezése mellett – az Eszterházy Károly Egyetemre egyetemi lelkészi kinevezést is kapott.

Tard plébániától Bogács plébániához került Mezőnyárád és Mezőkeresztes I. plébánia oldallagos ellátásra.

JUHÁSZ FERENC plébános a Gyöngyös Felsőváros plébániáról történő áthelyezése miatt felmentést kapott a Gyöngyösi Esperesi Kerület esperesi tisztsége alól.

BALOG GYULA, miután a Gyöngyös Felsőváros plébánia plébánosa lett, egyidejűleg megbízást kapott a Gyöngyösi Esperesi Kerület esperesi tisztére.

ÁRVAI FERENC siroki plébános, Karitász igazgató, ezen megbízásainak érintetlenül hagyásával felmentést kapott a Stella Katolikus Üdülő igazgatói feladatai alól.

DOBÁK GÁBOR mátraszentimrei plébániai kormányzó, eddigi feladatainak érintetlenül hagyásával a Stella Katolikus Üdülő igazgatója lett.