Személyi változások az Egri Főegyházmegyében 2019. augusztus 1-től

Ternyák Csaba érsek 2019. augusztus 1-i hatállyal érvénybe lépő személyi és szervezeti változásokról döntött az Egri Főegyházmegyében:

KLADIVA IMRE jászapáti plébániai kormányzó nyugállományba került.

HUBAY JÓZSEF BERTALAN 75. életévét betöltve, plébániai kormányzóként folytatja munkáját.

TÓTH BÉLA Miskolc Selyemréti plébános, a plébánosi tevékenységek alól felmentésre kerül, a kórházlelkészi feladatait továbbra is ellátja.

KOCSIS SÁNDOR szerencsi plébános a jászapáti plébániára,

SZARVAS PÉTER Miskolc Szent Anna plébánosa a szerencsi plébániára,

GUBALA RÓBERT sátoraljaújhelyi plébános a Miskolc Szent Anna plébániára,

LÓCZI TAMÁS lelkész, a Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium igazgatója a sátoraljaújhelyi plébániára,

ÁRVAI ISTVÁN sajóládi plébános a domoszlói plébániára,

VARGA BERTALAN domoszlói plébániai kormányzó a halmaji plébániára,

VARGA BÉLA halmaji plébános a sajóládi plébániára kapott plébánosi kinevezést.

CZIBERE ZSOLT Eger Belváros Főplébánia káplánja Felsőtárkányba kapott plébániai kormányzói kinevezést. Oldallagosan ellátja Eger-Felnémet plébániát és Szarvaskő filiát, és az Andrássy György Katolikus Közgazdasági Szakgimnázium iskolalelkészi feladatait.

JÓSVAY LÁSZLÓ Jászárokszállás plébánia káplánja Rudabányára,

SKUBLICS MÁTÉ Neokatekumenális út „Missio Ad Gentes” lelkipásztora, egyetemi lelkész a Miskolc selyemréti plébániára kapott plébániai kormányzói kinevezést.

VERSLER SÁNDOR a Jászberény I. plébánia káplánja felmentést kapott kápláni megbízatása alól és Rómában folytatja teológiai tanulmányait.

ANDRÁSI ZOLTÁN rudabányai plébániai kormányzó Törökszentmiklósra,

VÍZI JÁNOS Mezőkövesd II. plébánia káplán Eger Belváros Főplébániára kapott kápláni kinevezést.

RESCH ANDRÁS újmisés Miskolc Szent Anna plébániára,

RESCH TAMÁS újmisés Jászberény I-re,

PINTÉR BÁLINT újmisés Mezőkövesd II-re,

RIZ ATTILA újmisés Jászárokszállásra,

SOLTÉSZ ÁDÁM újmisés Szerencsre kapott kápláni kinevezést.

LÓCZI TAMÁS kinevezett sátoraljaújhelyi plébános, az Egri Főegyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatóságának alelnöki tisztére kapott kinevezést.

VARGA BÉLA plébános a halmaji plébániáról történő áthelyezése miatt felmentést kapott a Szikszó-Encsi Esperesi Kerület esperesi tisztsége alól, utóda SZARVAS ISTVÁN szikszói plébános lett.

KLADIVA IMRE plébániai kormányzó nyugdíjazása miatt felmentést kapott a Jászapáti Esperesi Kerület esperesi tisztsége alól, helyére SOÓS TAMÁS jászalsószentgyörgyi plébános kapott esperesi kinevezést.

GUBALA RÓBERT plébános a sátoraljaújhelyi plébániáról történő áthelyezése miatt felmentést kapott a Sátoraljaújhely-Bodrogközi Esperesi Kerület esperesi tisztsége alól. Az új esperes LÓCZI TAMÁS kinevezett sátoraljaújhelyi plébános lett.

SZARVAS PÉTER plébános a Miskolc Szent Anna plébániáról történő áthelyezése miatt felmentést kapott a Miskolci Esperesi Kerület esperesi tisztsége alól, helyére JUHÁSZ FERENC Miskolc mindszenti plébános kapott esperesi kinevezést.