Szent Márton búcsú Bogácson

November 11-én tartják Bogácson a Szent Márton búcsút. A búcsúi, ünnepi szentmise 11.00 órakor kezdődik, főcelebránsa pedig a vasmisés Gonda Imre kanonok, teológiai tanár lesz. Szintén a szentmise keretében iktatja be hivatalába Csizmadia István kanonok, főesperes Bogács új plébánosát, Lipcsák Jánost, aki eddig Miskolc-Mindszenten volt plébániai kormányzó.

Évek óta szervez gyalogos zarándoklatokat az Első Lépés a Kárpát Hazáért Búcsústársaság, így idén is indul kétnapos zarándoklat Bogácsra, Görömböly templomától, november 10-én szombat reggel 8.00 órakor. A Kisgyőrön, Mocsolyáson, Vízfőn át Kácson megpihenő, kétnapos zarándoklat, vasárnap Cserépváralja felől érkezik majd Bogácsra.

Az egri zarándokcsapat pedig november 11-én vasárnap hajnalban, 6.00 órakor az egri bazilika elől indul. Szomolyára körülbelül 9.00 órára érkezik a templom elé az egri zarándokcspat, hogy a helyi keresztalja velük együtt induljon, a hegyen át, a szomszédos falu Szent Márton búcsújába.
 
A zarándokcsapatok mindenkit bíztatnak és várnak, hogy csatlakozzanak hozzájuk!