Tanúságtétel a hitről – lelki feltöltődés Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepén Adácson

(A képre kattintva galéria nyílik!)

Az Adácsi Szent Jakab Katolikus Iskola Szent Erzsébet ünnepnapján tartotta meg az iskola lelki napját. Az ünnephez méltón, különleges programok tették magasztossá a gyerekek számára a délelőttöt. A plébánia karitász csoportja – az iskola pedagógusai és a Junior Caritas – Szent Erzsébet kenyerét osztották ki ezen a napon, amelyeket Csizinszky  György plébános áldott meg a szentmisén. A nap különlegessége az volt, hogy vendégeink voltak a verbita szerzetesrend, az Isteni Ige Társasága tagjai, akik közül Tete Remis atya már régi kedves ismerőse a község lakóinak. Három testvérét hozta magával a rendből: Fabien, Marsel és Albert atyákat, akik különböző országokból származnak (Kongó, Indonézia, India). A reggeli szentmisét együtt celebrálták, amelyen a Junior Caritas gyerektagjai olvastak fel.

Az iskolában folytatódott a program, amelynek a mottója: „Tanúságtétel a kereszténységről és hitről a mi országunkban”. A gyerekeknek élményszerű, vidám, zenés délelőttöt szereztek a szerzetes atyák, amelynek keretében bemutatták saját országukat is, ahol jó példákat láthattunk filmen is a katolikus hit melletti tanúságtételről.

Juhászné Varga Márta intézményvezető