Tenki siker a Szent László pályázatokon

"A KaPI által a Szent László év alkalmából meghirdetett  pályázatokon a tenki Szent Imre Katolikus Általános Iskola 4 kategóriában indult el: fotó, rajz, tárgyalkotó és program.

• A  program pályázat 3. helyezést érte el, címe: „Hátrányunkból előnyt!” Szent László nyomában

15 tanuló-ebből 5 SNI –s,  4 felnőtt / atya, igazgató, hittan oktató, programvezető / vett részt benne. A programot   Megyesi Attila pedagógus  tervezte , fogta össze és készítette el a pályázatot.  A  projekt egy négy alkalmas programsorozatot foglalt magában, mely a következő eseményekből kovácsolódott egy teljes komplex egésszé és vett részt a pályázaton:

• kézművesfoglalkozás -  elkészítették Szent László királyunk seregének pajzsát vegyes technikával, melynek kulcsfontosságú szerepe volt a kirándulás alkalmával.
  • Kirándulás:

Egy csodálatos csütörtöki napon, a csapat kirándulni indult Tenkről. A programvezető, iskola plébánosa, hitoktatója, intézményvezetője egy kisbusszal és két személyautóval indult a hosszú útra. Nyomozásba kezdtünk Szent László után. Az útvonalon olyan magyarországi településeket látogattunk meg, mely köthető nagy királyunk nevéhez.

• Sirok-Kőkút puszta – Szent László kápolna
  • Mátraballa - Csodaszarvas
  • Mátraverebély – Szentkút- templom, Szent László forrás
  • Istenmezeje – szikla kápolna, Szent László herma hiteles másolata –csata a pajzsokkal
  • Mezőkövesd – Szent László templom
  • Előadás az Árpádházi  szentekről a tenki templomban – dr. Lengyel Gyula atya.
  • Mozi délután - Szent László - A magyar seregek örök ura című film megtekintése.

A díjat a pápai noncius Alberto Bottari de Castello adta át a programszervező pedagógusnak és a gyerekeket képviselő diáknak.

• További siker még ,hogy a Tenki Ifjú Katolikusok Közösségének  egy része vezetésemmel a tárgyalkotó pályázaton vett részt. Alkotást a zsűri érdemesnek tartotta arra, hogy Győrben - az emlékév alklamából rendezett országos kiállításon bemutassák. Üvegfestmény  címe: Szent László kerál  fényes tüköre.

Tervezzük, hogy a programpályázat résztvevői és a tárgyalkotó pályázat részesei egy közös kirándulás keretében megtekintik Győrben a kiállítást, hiszen a megnyitón - meghívást kaptunk -  nem volt módunk részt venni."

Vargáné Forgács Anna