"Tudni kell igazán nagylelkűnek lenni az élettel"

Ternyák Csaba egri érsek szeptember 3-án Miskolcon, az Avas-Déli Isteni Ige templomában szentelte pappá Petrovics László jezsuitát.

Petrovics László SJ miskolciként a Fényi Gyula Jezsuita Gimnáziumban dolgozott képzése alatt. Tizenöt éve tagja a jezsuita rendnek, nemrég  tért haza külföldról, Londonban és Spanyolországban is képzésen vett részt. A budapesti Jézus Szíve jezsuita templomban, április 29-én Székely János esztergom–budapesti segédpüspök diakónussá szentelte.

Szeptember első vasárnapján pedig pappá szentelték. Az Avas-Déli Isteni Ige templomában 11 óra 30 perctől kezdődött a szentmise, mely során. Ternyák Csaba egri érsek felszentelte Petrovics Lászlót. Petrovics László szerint jezsuitának lenni, egyet jelent a nagylelkűséggel. – Tudni igazán nagylelkűnek lenni az élettel. Tanulni nagylelkűséget törékenységben és megbocsátásban. Mindig nagylelkűnek lenni a szeretetben – nyilatkozta.

forrás: mikom.hu