Veni Sancte a Lajosvárosban

Csordulásig megtelt szeptember 23-án, vasárnap, a 11 órai szentmisén a Lajosvárosi templom, jórészt fiatalokkal. A Veni Sancte szentmisét Koós Ede plébános mutatta be. Mint mondta, a Szentlélek segítségét kell hívnunk ahhoz, hogy erőt adjon az elkövetkező hónapok nehézségeinek megéléséhez, s nem szabad elfeledkeznünk arról, hogy hálát adjunk a kapott kegyelmekért.

A közösség egy lélekkel gyarapodott ezen a napon, egy gyermeket keresztelt a lelkipásztor. A szentmise végén Ede atya megáldotta a diákok iskolatáskáit és a „mumusként” számon tartott tantárgyak könyveit, füzeteit is. Áldást kért a fiatalokra, a szülőkre, tanárokra és az intézmények minden dolgozójára. A szentmisén a zenei szolgálatot a Chords együttes adta, a szertartást követően pedig szeretetvendégségen vettek részt  a hívek.