Világrekordott döntött a gyöngyösi Vak Bottyán János Katolikus Műszaki és Közgazdasági Szakgimnázium

„Hirtelen felindulásból” jött-e az ötlet, vagy sem (a történelemkönyvekben így lesz leírva), de a tény az tény: 20 Bottyános diák (11.A, E és a 12. A, E osztályokból) október 2-án, 10 órakor, 26 órára bezárkózott a 12-es terembe, hogy megdöntsön egy világrekordot: a leghosszabb németóráét! „És annyi balszerencse közt”, fáradtság, kialvatlanság után a falra kiírt jelmondatunkat október 3-án, 12 órakor múlt időbe tettük át: Wir haben das geschafft! Megcsináltuk! Köszönet érte mindenkinek, aki szervezőként, jegyzőként, szponzorként (Mercedes Hungary Kft., Lipóti Pékség, Fenyőharaszt Kastélyszálló) segített minket, vagy csak szurkolt, hogy kibírjuk ébren! Az én szememben igazi hősök vagytok, világbajnokok. Amennyiben a Guinnes Bizottság is úgy akarja, akkor a könyvbe is bekerül a nevetek! Célunk ezzel az akcióval az volt, hogy felhívjuk minden középiskolás figyelmét arra, hogy 2020-tól már csak középfokú nyelvvizsgával lehet bejutni egy felsőoktatási intézménybe! Remélem, mindenki átérzi ennek a súlyát és ha nem 26 órán át, de napi rendszerességgel tanulja az idegennyelveket.

Szentpéteri Gábor kollégium vezető, német szakos tanár