Múzeumok éjszakája Sárospatakon

A sárospataki Római Katolikus Egyházi Gyűjtemény idén is a Római Katolikus Egyházban hajdan használatos eszközeinek egyikét kívánja megismertetni a közönséggel. Lesz szentségi ostyasütés eredeti öntöttvas ostyasütővel. Emellett sütünk molnárkalácsot is.
Bemutatjuk a kolostorkertek gyógynövényeit, és ismertetjük gyógyhatásaikat. A teákat meg is lehet kóstolni, ahogy a kétféle ostyát is.
Harmadik programunk a Szent Erzsébet Ház pincéjében található kőtár bemutatása lesz, ahol nagyrészt a sárospataki Bazilika körüli feltárások során előkerült kőfaragványok láthatók. A pincéből nyílik a településen működött jezsuita iskola öreg pincéje. Ezen a helyen jelenleg sírkő maradványok és kriptafedkövek vannak kiállítva.

A programjaink ingyenesek, mindenkit szeretettel várunk!