Őszi Szent Erzsébet Napok Sárospatakon

1. Őszi Szent Erzsébet Napok

Sárospatak, 2017. november 14-26.

November 14. kedd: Boldog Mária Merkert liturgikus emléknapja

16.15  Rózsafüzér. Boldog Mária Lujza ereklyéjének kihelyezése és litániája.

17.00  Ünnepi szentmise a Szent Erzsébet Nővérek Kongregációja társalapítója és első rendfőnöke tiszteletére a bazilikában.

A szentmisét bemutatja, homíliát mond: Ft. Varga András olaszliszkai plébános

November 16. csütörtök: Szent Erzsébet halálának emléknapja a világegyházban

16:30  „Domonkosok 800 éve” kiállítás az Árpád Vezér Gimnáziumban.

A domonkos rendet bemutatja: Andrzej Kostecki OP, generalis vikarius.

A kiállítást megnyitja: Zágorhidi Czigány Balázs, a vasvári Domonkos Rendtörténeti Gyűjtemény igazgatója.

17.30   Szent Liturgia, a betegek kenete szentségének kiszolgáltatása és vecsernye Szent Erzsébet tiszteletére a Szent Péter és Szent Pál Görögkatolikus Templomban.

A szertartásokat vezeti: Ft. Orosz Athanáz püspök.

Szent Erzsébet Rózsája, a Miskolci Görögkatolikus Egyházmegye karitász díjának átadása.

November 17. péntek: Szent Erzsébet ünnepe a világegyházban.

Iskolanap a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskolában

11.00  Ünnepi szentmise a bazilikában.

A szentmisét bemutatja és homíliát mond: Ft. Markovics Balázs kisvárdai

iskolalelkész.

November 18. szombat: A Bazilika cím kihirdetésének 10. évfordulója

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye Karitászcsoportjainak zarándoklata

10.30  Első előadás: Szent Erzsébet a Karitász életében. Gáspár Mátyás ajaki plébános előadása.

11.00  Szent Erzsébet ereklyéjének kihelyezése és litániája.

11.15  Második előadás: Szent Erzsébet a Karitász életében. Gáspár Mátyás ajaki plébános előadása.

12.00  Ünnepi szentmise a bazilikában. Főcelebráns: Ft. Bosák Nándor nyugalmazott püspök.

14.35  Oltáriszentség litánia, szentségi áldás. A zarándokok elbocsátása.

17.00  Hálaadó szentmise a bazilikában a Bazilika cím kihirdetésének 10. évfordulója alkalmából.

A szentmisét bemutatja és homíliát mond: Ft. Dr. Csizmadia István az egri főszékesegyház plébánosa.

18:00  Fogadás, Sárospatak Város Önkormányzatának Képviselőtestülete és a meghívott vendégek részére a Római Katolikus Plébánia Szent Erzsébet termében.

November 19. vasárnap: Szent Erzsébet ünnepe a magyar egyházban

8.00  A cigándi Szent Erzsébet templom búcsúja.

8.00 - 10.00  Főegyházmegyei szentségimádás a bazilikában.

10.30 Ünnepi szentmise a bazilikában, a Szent Erzsébet ereklye Sárospatakra hozatalának   30. évfordulója alkalmából.

A szentmisét bemutatja, homíliát mond: Ft. Buda Péter, az Egri Hittudományi  Főiskola rektora.

16.30 Gyertyás processzió a Szent Erzsébet ereklyéjével a bazilikától a várkápolnába.

17.00 Szentmise a várkápolnában az Árpád-házi Szent Erzsébet Történelmi Társaság élő és elhunyt tagjaiért, betegeiért és támogatóiért.

A szentmisét bemutatja, homíliát mond: Ft. Balogh Gyula főegyházmegyei papi spirituális.

November 21. kedd

13.00 Szent Erzsébet felolvasóverseny, a kerület egyházi iskolái (Encs, Szerencs, Szikszó,

Sátoraljaújhely és Sárospatak) részvételével a Szent Erzsébet Házban, Sárospatakon.

November 24. péntek:

19.00 Szent Erzsébet családi est a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskolában.

November 26. vasárnap:

11.00 A vajdácskai Szent Erzsébet templom búcsúünnepe. A szentmisét bemutatja és homíliát mond: Szabó László SchP, templomigazgató.

Helyszínek:

Sárospataki Bazilika (3950 Sárospatak, Szent Erzsébet u. 11.)

Szent Erzsébet Ház (3950 Sárospatak, Szent Erzsébet u. 13.)

Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola (3950 Sárospatak, Szent Erzsébet u. 15.)

Szent Péter és Szent Pál Görögkatolikus Templom (3950 Sárospatak, Szent József u. 8.)

Római Katolikus Templom, Vajdácska (3961 Vajdácska, Fő u.)

Római Katolikus Templom, Cigánd (3973 Cigánd, Kiss út 2.)

Árpád Vezér Gimnázium, Sárospatak (3950 Sárospatak, Arany János út 5-7.)