Szív-búcsú Mezőkövesden

A mezőkövesdi hagyományos Szív-búcsút ebben az évben június 10-én, vasárnap tartják.

A búcsú előtti két estén lelki előkészület lesz a búcsúra, illetve a 2020-ban Budapesten megrendezésre kerülő Eucharisztikus Világkongresszusra. Június 8-án, pénteken, Jézus Szentséges Szívének ünnepén a szentmisét este 6 órakor Márfi Gyula veszprémi érsek úr végzi. A szentmise elején kerül sor a templom kereszthajójában újonnan készült színes üvegablakok megáldására. Ugyanezen a napon este 9 órakor indul a templom elől a gyertyás körmenet a Kavicsos tóhoz, ahol a város családjaiért imádkoznak.

Június 9-én a szombati előesti szentmise este 6 órakor kezdődik, amelyet Dolhai Lajos rektor atya tart.

Június 10-én vasárnap Fábry Kornél atya vezetésével délelőtt 10 órakor kezdődik a Szív-búcsú ünnepi szentmiséje. amelynek végén a templom melletti tavat megkerülve tartják a szokásos szív-búcsús körmenetet.