SZABADSÁG/BETEGSZABADSÁG/ÓRAELMARADÁS

Hová kell jeleznem, ha beteg vagyok?

Első sorban a plébános és az érintett iskola/iskolák felé. E-mailben 48 órán belül a Bérszámfejtés felé ( berszamfejtes@egriegyhazmegye.hu) és a Kateketikai Iroda felé is. A táppénzről szóló igazolást a Bérszámfejtés címére kérjük továbbítani (Egri Főegyházmegye- Bérszámfejtés, 3300 Eger, Széchenyi u. 1.). Táppénzes igazolás nélkül betegszabadságon lenni nem lehetséges.

Lehetséges-e szabadságra mennem év közben, ha nem vagyok beteg?

Aki rendelkezik  16 év alatti gyermekek után járó pótszabadsággal azt természetesen év közben is kiveheti, egyéb szabadságot csak tanszünetekben lehetséges kivenni a pedagógus munkarendhez hasonlóan. A temetési és a gyermek születése után járó szabadság természetesen ez alól kivétel.

Ha kivételes elintézni valóm van, akkor mi a teendő, ha nem vehetek ki szabadnapot?

Kérjük, hogy ilyen esetben telefonálj előtte és egyeztess az Irodával.

Mi a teendő, ha fizetés nélküli szabadságot szeretnék kivenni?

A Plébános atya véleményével ellátott kérvényt kell benyújtani erről a Kateketikai Iroda igazgatójának címezve.

Hogyan kell jelölnöm a Bellarminban, ha szabadságon/ betegszabadságon vagyok?

Óra címéhez beírni: „SZABADNAP”/”BETEGSZABADSÁG”, a hitoktató megjelent után kivenni a pipát a négyzetből, és az óra meg lett tartva négyzetből szintén. Amennyiben római katolikus hitoktató/atya helyettesítette az órát, azt a listából ki lehet választani és megjelölni.

Hogy jelöljem a Bellarminban, ha a tanulók elfoglaltsága miatt maradt el az óra (pl: ünnepség volt)?

Ebben az esetben az óra címe: „Iskolai program miatt az óra elmaradt”, az óra nem lett megtartva, de a hitoktató megjelent.

Hogy jelöljem a Bellarminban, ha az óra elmaradt, de sikerült más időpontban pótolni?

Az óra eredeti időpontjára érdemes rögzíteni az órát és a megjegyzés rovatba beírni: „Az óra x nap y és z óra között került pótlásra.

Hogyan jelöljem az iskolai szüneteket (őszi, tavaszi..stb.)?

Címhez beírni: pl. „ŐSZI SZÜNET”, az óra nem lett megtartva, a hitoktató nem jelent meg.