Állatok napja a káli katolikus iskolában

Október 4-e, Assisi Szent Ferenc emléknapja hosszú évek óta az Állatok és Állatvédők világnapja. A nap célja 1931 óta, hogy tudatosítsa az emberekkel, hogy az állatok nem csupán Isten teremtményei, melyeket az embernek uralma alá kell hajtania, hanem az emberek segítői és társai, akik nélkül régen nemcsak a mezőgazdasági munkák lettek volna sokkal nehezebbek, hanem ma is számtalan területen (főleg a kutyák, a mentésben és a gyógyításban) segítik az embereket.

Idén ezen a napon a káli katolikus iskola hét diákja, akik rendszeresen ministrálnak és felolvasnak a szentmiséken, jutalomkirándulásra mentek Artner Péter plébános és Károlyiné Kiss Ida tanítónő vezetésével a Budapesti Állatkertbe, ahol közvetlen közelről csodálhatták meg az állatok színes világát. Találkozhattak kedvenc mesehőseinek eredeti állataival, a madagaszkári majmokkal, tigrisekkel, medvékkel, oroszlánokkal, és még tevét is etethettek és simogathattak. Közben tudásukat is növelték egy-egy érdekes információt meghallgatva az állatokról, többek között, hogy hogyan lehet ránézésre megkülönböztetni egy mérges kígyót az egyszerű siklótól, vagy miért „nyílméreg-béka” ennek az állatnak a neve. Miután az állatkerti játszótéren kijátszották magukat, meglátogatták a Hősök terét és a Vajdahunyad várát, ahol rövid elbeszélést hallgattak meg az 1896-os ünnepségekről és a magyar történelem nagy napjairól és jeles személyiségeiről. A diákok az utat hazafele az események megbeszélésével és vidám énekléssel töltötték.