Gyermekek imádkoztak a békéért

„Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért” elnevezésű kezdeményezéshez az Egri Főegyházmegyében is nagyon sokan csatlakoztak. Az esemény kiinduló gondolata Szent Pio atyától származik: „ha egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért, akkor a világ meg fog változni”. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia megbízásából az Országos Lelkipásztori Intézet felhívást intézett a hitoktatókhoz, pedagógusokhoz és szülőkhöz, hogy közösen imádkozzák a rózsafüzért a világ békéjéért október 18-án 9 órától.

A Szent István Rádió és Televízió iskolarádiós hálózatának tagjai, az egri, jászapáti, mezőnyárádi, szerencsi, tenki, káli és mezőkövesdi katolikus iskolák képviselői az egri bazilikában imádkoztak, mintegy négyszázan. Minden gyermek egy apró rózsafüzért kapott ajándékba, melyeket Bakos Tamás atya az imádság előtt megáldott. A Szent István Rádió élő adásban közvetítette az eseményt, s így sok helyen be tudtak kapcsolódni a közös rózsafüzérbe. Sok más mellett az egri Hunyadi Mátyás Általános Iskola hittanosai is együtt imádkoztak a rádiósokkal.

A szerencsi Bólyaiban nagyszabású, látványos program keretében imádkozták a rózsafüzért a rádióhallgató diákok.