Hittanversenyt tartottak az Andrássyban


(A képre kattintva galéria nyílik!)

A Trienti Zsinat befejezésének 455. évfordulója alkalmából, hittanverseny volt november 30-án az egri Andrássy György Katolikus Közgazdasági Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégiumban. Az Egri Főegyházmegye fenntartásában működő katolikus általános iskolák közül 14 csapat (42 tanuló) nevezett a versenyre, és a felkészítő tanáraikkal együtt érkeztek az egyházmegye központjába. A témával kapcsolatban előzetesen egy képet kellett otthon elkészíteniük. A vetélkedő előtt múzeumpedagógiai órán vettek részt a Főegyházmegyei Könyvtár Barokk termében, ahol Balogh Ferenc igazgató előadását hallgathatták meg, a zsinatot ábrázoló freskóról. A megmérettetésre az ebédet követően került sor. A feladatok után a zsűri értékelte a csapatok munkáját. Az első három helyezett csapat értékes könyvjutalomban és ingyenes múzeumbelépőben részesült, de senki sem távozott üres kézzel, mert az eseményt szervező iskola minden diáknak próbált egy kis ajándékkal kedveskedni. A versenyt közös fénykép készítése zárta. Összességében, egy újabb, élményekben gazdag hittanversenyen vehettek részt a diákok, akiket jövőre is visszavárnak.

Helyezések:

1. hely: Encs, Szent László Katolikus Általános Iskola

felkészítő tanár: Isóczkiné Béres Beáta

versenyzők: Budai Dalma, Hatala Ágnes Anna, Lukács Viktória

2. hely: Eger, Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda

felkészítő tanár: Köböl Zsoltné

versenyzők: Sashalmi Lenke, Képes Péter, Szántó Martin

3. hely: Nagykörű, Petrovay György Katolikus  Általános Iskola

felkészítő tanár: Zsigmond Marianna

versenyzők: Barát Adél, Túri Bence, Túri Panna

Résztvevő iskolák:

 1. Szent Gellért Katolikus Általános Iskola, Kőtelek
 2. Szent György Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Jászalsószentgyörgy
 3. Széchényi István Katolikus Általános Iskola, Füzesabony
 4. Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola, Balaton
 5. Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola, Kál
 6. Petrovay György Katolikus Általános Iskola, Nagykörű
 7. Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda, Eger
 8. Szent Gellért Katolikus Ált. Isk. Pély tagiskola
 9. Szent István Katolikus Általános Iskola, Mezőkövesd
 10. Apáczai Csere János Katolikus Általános Iskola, Apc
 11. Szent László Katolikus Általános Iskola, Encs
 12. Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű Általános Iskola, Középiskola és Kollégium, Jászberény
 13. Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Háromkirályok Óvoda, Tiszafüred
 14. V. István Katolikus Szakgimnázium és Gimnázium, Árpád-házi Szt. Margit Általános Iskola, Óvoda, Sátoraljaújhely