Latin nyelvű föliratok Egerben – könyvbemutató

 

Havas-Horváth István és Fehér Balázs „Latin nyelvű föliratok Egerben” című könyvének bemutatóját tartották az Egeri Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpontban, november 6-án.  Az épületek latin feliratai sok érdekes információt hordoznak, sokszor maga az építés dátuma is kiderül belőle – mondta el a Szent István Televízió kérdésére Havas-Horváth István.

Hozzátette: egyre kevesebben tanulnak latint, elveszni látszik ez a szép nyelv. Ez a kötet segíthet abban, hogy az értékek iránt érdeklődők megismerjék ezeket a rejtett kincseket.

Ternyák Csaba érsek köszöntőjében úgy fogalmazott, ez a kötet arra is felhívja a figyelmet, hogy milyen nagyszerű, sok műemlék épülettel rendelkező város Eger. A főpásztor kiemelte: a latin nyelv az egyház életében összekötötte a különféle nemzetek papjait, a liturgia is ezen a nyelven zajlott, mára ez megváltozott. Ez a könyv ezt a csodálatos kulturális erőt ismerteti meg, s erősítheti azt a tudatot, hogy keresztény identitásunk része a latin nyelv.

A könyvet az érseki gondolatok után dr. Cs. Varga István irodalomtörténész mutatta be az érdeklődők számára.

A Latin nyelvű föliratok Egerben című könyv az Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpontban vásárolható meg.