Visszakerült az Egri Főegyházmegyéhez az érseki pincerendszer

SAJTÓKÖZLEMÉNY

Visszakerült az Egri Főegyházmegyéhez az érseki pincerendszer

A Magyar Kormány egy korábbi döntésével visszaadta az Egri Főegyházmegye tulajdonába az érseki pincerendszert, s ennek alapján az államot képviselő Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. közreműködésével 2018. december 14-én a tényleges birtokba adás is megtörtént.

A török megszállás után a püspöki palota építéséhez szükséges köveket itt termelték ki, így alakultak ki a járatok, amelyek a Pyrker tér és a palota alatt húzódnak, és amelyek az Egri Érsekség évszázadai alatt eredetileg is az épületegyüttes szerves részét alkották.

A pincerendszer a jövőben is látogatható lesz, és kisebb átalakítást követően, kulturális, hitéleti, valamint turisztikai célokat szolgálva, szervesen kapcsolódik az Egri Érseki Palota Kulturális, Turisztikai Látogatóközponthoz.

A közeljövőben sajtótájékoztatón ismertetjük erre vonatkozó terveinket.

 

2018. december 14.

Egri Főegyházmegye